Roller değişti: Cübbeli Ahmet Hoca'dan ekonomi yorumu, Özgür Demirtaş'tan dua! Roller değişti: Cübbeli Ahmet Hoca'dan ekonomi yorumu, Özgür Demirtaş'tan dua!

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında ilçede medya mensuplarını ağırladı. Beş yıllık başkanlık döneminde gerçekleştirdiği projeler ve yürütülen çalışmalar hakkında detaylı bilgi veren Üner, yeni vizyon projelerinin müjdesini de paylaştı. Gazetecilerle bir araya gelerek ilçede hayata geçirilen Çanakça Sosyal Tesisleri, Spor Adası, 100. Yıl Cumhuriyet Parkı, Atatürk Evi, Gündüz Çocuk Bakımevi, Millet Bahçesi, 300 Araçlık Otopark, Çatalca Ticaret Merkezi, Cem Kara Yaşam Vadisi gibi önemli projeleri gezdiren Üner, bu alanlarla ilgili detaylı bilgiler verdi.

‘ÇÖZÜM ÜRETMEYE DEVAM’

Başkan Üner, yaptığı açıklamada, "Atamızın ‘Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır’ sözünü aklımızdan hiç çıkarmadan 100 Yıllık Cumhuriyet tarihimize geçen hizmetleri ilçemize kazandırma sürecine odaklandık. Çatalca'mızı vatandaşlarımızın yaşamaktan ve ait olmaktan mutluluk duyduğu bir ilçe haline getirmek ve tüm değerleriyle gelecek nesillere aktarmak için çaba harcıyoruz. Bu amaçla birçok projeyi hayata geçirdik. Çatalca'nın yıllarca ötelenmiş sorunlarına köklü çözümler üretmek için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

‘5 BİN TAPU DAĞITTIK’

Mesut Üner, belediye başkanlığı sürecinde 5 bin tapu dağıtılarak, yüz yılın sorunlarından birinin çözüme kavuşturulduğunu dile getirdi. Üner “Çatalcalı bir Cumhurbaşkanımız var. Çatalca’ya geldiği zaman sorunlarımızı dinliyor, her konuda bizlere yardımcı oluyor. Kendisine teşekkür ediyorum. Biz de 5 yıldır sokakta, halkımızla iç içe bir şekilde çalışıyoruz. Yaptığımız projelerle kentimizi kalkındırmak, sorunları çözmek adına elimizden geleni yapıyoruz. Allah nasip ederse bir dönem daha aday olmak istiyorum. Çünkü görevimiz bitmedi, daha yapacak çok işimiz var" diye konuştu. SENAY GÜNCAVAR

150’YE YAKIN PROJE

Başkan Üner, Gece-gündüz demeden durmaksızın çalışarak hedeflerimize ulaşmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bugün ilçemize kazandırdığımız hizmetlerin sadece çok küçük bir bölümünü ziyaret ettik.. Tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır" şeklinde konuştu.

Kaynak: SENAY GÜNCAVAR