İtalya'nın önde gelen yapım şirketlerinden Medici Masters Of Florence, Back To The Island gibi dizilere imza atmış Lux Vide'ın yeni dizi projesi "Sandokan" için 2021 yılından beri bekleyen Can Yaman nihayet Nisan ayı sonunda dizi için sete çıkacak. 

Dizinin 2021  Eylül ayında başlanması beklenirken, "Viola Come Il Mare" dizisini öne çeken şirket "Sandokan"ı ertelemişti. Bu süreçte "Viola Come Il Mare" ile izleyici karşısına çıkan ve "El Turco" dizisini çeken Yaman öte yandan da kendi adına kurulan Can Yaman for Children derneği ile de yardım kampanyalarına imza atmaya devam etti. 

İtalyanca'yı ana dili konuşan Can Yaman “Sandoka”nda da "El Turco"da olduğu gibi İngilizce oynayacak.  Jan Maria Michelini’nin yöneteceği dizi birden fazla şehirde çekilecek. 

Köpeğin insanı ısırması haber değildir! Tabii zengin köpeği değilse! Köpeğin insanı ısırması haber değildir! Tabii zengin köpeği değilse!

Sandokan, İtalyan yazar Emilio Salgari tarafından kurgulanan, 19. yüzyılın sonlarından kalma hayali bir korsan. Sandokan İlk olarak 1883 yılında yayımlanan 11 macera romanının baş kahramanı.  Güney Çin Denizi’nde “Malezya Kaplanı” olarak bilinir.

Muhabir: DEMET SAROVA