Türkiye’de en son Özge Gürel’le başrolü paylaştığı Bay Yanlış dizisinde rol alan ve ardından İtalya’ya yerleşerek kariyerine orada devam eden Can Yaman, İtalya'da adına kurulan Can Yaman for Children vakfı ile de birçok yardım başarısına imza atıyor.

İspanyol basını Can Yaman'ı Michelangelo'nun 'Davut' heykeline benzetti! İspanyol basını Can Yaman'ı Michelangelo'nun 'Davut' heykeline benzetti!

Can Yaman-1

Oyuncu  “Break the Wall Tour” ile yeni bir dayanışma projesi kapsamında ve 10 Mart 2023'te İtalya turuna başlamıştı. Elde edilen gelirle çocuklar için yardımlar yapan derneğin yeni organizasyonları İtalya dışına da taştı.

Oyuncu önceki haftalarda “Break the Wall Tour” kapsamında Portekiz'e gitti ve derneği adına ödül aldı. Can Yaman’ın son durağı ise İspanya oldu. 

Can Yamanaa

DÜNYA BASINI BAŞARILARINDAN ÖVGÜYLE BAHSEDİYOR!

Marie Claire İspanya, 10 Şubat'ta Barselona'ya giden oyuncuyla ilgili haber yaptı ve ünlü ismi Michelangelo'nun 'Davut' heykeline benzetti.  Dergi "Mükemmelliğin bir efsane olduğu söyleniyor ama sonra Can Yaman bu teoriyi yeniden düşündürüyor." ifadelerini kullandı. 

Ekran Resmi 2024 02 25 03.04.56

Dünyada çok sayıda hayran kitlesine sahip adeta Türkiye’nin yurt dışı temsilcisi olan ve dünya basınında övgü ve saygıyla söz edilen Yaman, “Sandokan” çekimleri öncesinde Türkiye’ye geldi. Ancak oyuncu ayağının tozuyla Türk basınının tepkisiyle karşılandı.

Ekran Resmi 2024 02 25 03.04.05

Annesi ile birlikte Muhabir Online kameraları tarafından görüntülenen oyuncu soruları yanıtsız bırakınca ‘’Burası Roma değil yalnız!” gibi cümlelerin hedefi oldu ve haber “Can Yaman’ın korumaları kendisini görüntülemek isteyen gazetecilere zorluk çıkardı.” olarak lanse etti.

İtalyan afet Greta Ferro, partneri Can Yaman için neler dedi? İtalyan afet Greta Ferro, partneri Can Yaman için neler dedi?

Kim Kardashian'ın öpüşme sahnesi olay yarattı! Kim Kardashian'ın öpüşme sahnesi olay yarattı!

DISNEY PLUS GECESİNDE DE BENZER ŞEYLER YAŞANDI

Yurt dışındaki başarıları görmezden gelinen ve her nedense Türk basınının aşağı çekmek için neredeyse fırsat kolladığı ünlü oyuncu, 2022 yılında, yayın platformu Disney+'ın Türkiye lansman gecesine katılmış ve etkinlik alanına geçerken basın mensupları Yaman'ı, "İndirin abi, adam İtalya'nın yıldızı, Türk basınına ihtiyacı mı var?" sözleriyle eleştirmişti.

Ekran Resmi 2024 02 25 03.04.25

Yurt dışında gittiği her yerde büyük bir sevgi seliyle karşılaşan oyuncu, başta çocuklar olmak üzere sevenlerine karşı gösterdiği mütevazı tutumu ve güler yüzüyle de dikkat çekiyor. Ancak geçen Eylül ayında aracında giderken bir hayranı tarafından görüntülenen Yaman, telefonu alıp fırlatmasıyla gündeme gelmiş, ardından yaptığı açıklamada. O kişinin hayranı olmadığını ve zorbalık yaptığını belirtmişti. 

Can Yaman ve Demet Özdemir rüzgarı bu kez Fransa'da esecek! Can Yaman ve Demet Özdemir rüzgarı bu kez Fransa'da esecek!

"ALKIŞLAMANIZI UMMAYI ÇOKTAN BIRAKTIM"

Türk basınında yer alan kendisini kötü lanse eden haberlerin ardından oyuncu bir paylaşım yaparak cevap vermiş ve “Tekrar ediyorum gazetelerin her elinde telefon olanı otomatik olarak ‘hayran’ olarak kabul etmesinden rahatsızım. Böyle bir sevginin ve ilginin olduğu yerde stalker’ların, tacizcilerin, fırsatçıların da olması kaçınılmaz. Bunu göremeyecek, bilemeyecek, anlayamayacak kadar naif olamazsınız; aksi takdirde art niyetlisiniz demektir.

Ekran Resmi 2024 02 25 03.05.15

Ben işinize bakın dediğim için bir önceki paylaşımımda, sen de işine oyunculuğuna bak diyen tipler olmuş. Ben zaten işimde gücümdeyim, başka bir ülkede başrollerde yer alıyorum, yabancı bir dilde iş çekiyorum. Riskler alıyorum. Zorluğunu tarif edemem. Elimden gelenin en iyisini yapıyorum, sürekli baskı altındayım ama altından kalkıyorum. Böyle bir başarı magazinden ziyade ana haberlerin konusudur. Viola Come il Mare az bölüm sayısına rağmen şimdiden neredeyse 30 ülkeye satıldı, ikinci sezonla birlikte uluslararası eksende daha da başarılarının artması bekleniyor. Bu sadece yaptığım ve yapacağım işlerden bir tanesi, diğerlerini yeri geldiği zaman anlatırım…

Burak Deniz konuk olmuştu! “FICCI Frames''de bu yıl Hande Erçel var! Burak Deniz konuk olmuştu! “FICCI Frames''de bu yıl Hande Erçel var!

"PİZZA YİYİP TURİST GİBİ TAKILMAYA GELMEDİM!"

Bana akıl fikir verecek, beni eleştirecek konumda bile değilsiniz çünkü daha önce denenmemiş, denenmeye cesaret edilememiş şeyleri deniyorum. Pizza yiyip turist gibi takılmaya gelmedim buraya, işime bakıyorum zaten. Arada bir de olsa alkışlamanızı ummayı çoktan bıraktım da rahat bırakırsanız daha da iyi işime bakacağım. Hadi size bir Türkçe paylaşım daha, bugün iyi günümdeyim…" ifadelerini kullanmıştı.

Ekran Resmi 2024 02 25 03.09.36

DEPREM FELAKETİNDE TÜRKİYE'Yİ UNUTMADI!

Can Yaman 6 Şubat'ta yaşanan deprem felaketinin ardından AHBAP'a 250 bin TL maddi destekte bulunmuştu  ve bununla da kalmamış İtalya'da kurucusu olduğu  Can Yaman for Children derneği vasıtasıyla deprem bölgesi için bir yardım kampanyası başlatmıştı.

Can Yaman 1546072 Uzerinde Yardim Topladik H31658 2682B

Oyuncu yaptığı paylaşımla " 1.546.072 ₺ üzerinde yardım topladık" demiş ve şu ifadeleri kullanmıştı: "Türkiye'deki büyük deprem afetinde etkilenmiş insanlarımızın yanında olup, bağışçı olduğunuz için hepinize çok teşekkür ederiz. Dünyanın neresinde olursa olsun unutmayalım ki sevgi sevgiyi üretir. Ve bu duygunun bizi birleştirdiğini hep anımsamalıyız."

Muhabir: DEMET SAROVA