Afganistan'da, Birleşik Krallık'la birlikte çalışan ancak Taliban'ın iktidarı ele geçirmesinden sonra kaçan kişileri barındırmak için askeri bir kompleks kullanılacak.

İşkenceci akrabalar yakalandı İşkenceci akrabalar yakalandı

Savunma Bakanlığı, Glamorgan Vale of St Athan'daki Doğu Kampı'nın 50 kişiye ev sahipliği yapacağını ve daha fazlasının Nisan ayında geleceğini söyledi. Bu komplekste maksimum 180 kişi kalabiliyor. Savunma Bakanlığı, "Birleşik Krallık misyonunu desteklemek için güçlerimizle birlikte çalışarak hayatlarını riske atan cesur Afganlara şükran borçluyuz" açıklamasını yaptı.

6 HAFTA KALACAKLAR

Bir yetkili, "Bu kişiler daha sonra kalıcı bir yere yerleştirilmeden önce 6 hafta kampta kalacak" açıklamasını yaptı. Galler Hükümeti, programın Savunma Bakanlığı'nın sorumluluğunda olduğunu ve Afganistan'dan Galler'e getirilenlerin etkili bir şekilde entegre olabilmelerini sağlamak için birlikte yapıcı bir şekilde çalışıldığını belirtti. Taliban'ın iktidarı ele geçirmesinin ardından çok sayıda kişi ülkeden kaçmaya çalışmıştı. Bunların büyük bir çoğunluğu ise başarısız oldu.

Kaynak: HABER MERKEZİ