Arda Güler'in talibi bol Arda Güler'in talibi bol

İcardi ve Sanchez’in Trabzospor maçında oynama ihtimallerinin doğması, cezalı Kerem Aktürkoğlu’nun dönüşü, zorlu Trabzonspor maçı öncesi Galatasaray’ın elini iyice güçlendirdi. Sanchez’in derbi öncesi kupada yarın Ümraniyespor’la oynanacak maçta forma giymesi beklenirken, İcardi’nin ise Trabzon’a götürülüp götürülmeyeceğine yönelik karar son durumuna bakıldıktan sonra verilecek. 

DERBİYE EN GÜÇLÜ ONBİR


Teknik Direktör Okan Buruk, derbiyi düşünüp Ümraniye’ye karşı yarın sahaya rotasyonlu bir takım sürecek. Aslarını dinlendirme kararı alan sarı-kırmızılı hoca, Pazar günü Trabzonspor’un önüne en güçlü onbiriyle çıkacak. Takımın Fenerbahçe’nin 2 puan gerisine düşmesi, kazanılmasına rağmen Kayserispor karşısındaki futbolun eleştirilmesinin özgüven kaybına yol açmasından korkan Buruk, öğrencileriyle yaptığı moral toplantısında önemli mesajlar verdi. 

‘YİNE ŞAMPİYON OLACAĞIZ’


Eleştirilerin haksız olduğunu savunan Buruk, “Biz Türkiye’nin en büyük kulübüyüz. Bir kesim var ki bunu kabullenmeyip bizi hep aşağıya çekmeye çalışıyor. Çoktan yarıştan kopmuş olmamız gerektiğini savunuyorlar. Sırtlanlar pusu kurmuş bekliyor! Biz bu oyunları, çakallıkları her zamanki gibi yine bozarız, tuzağa düşmeyelim.

Ben sizden de, skorlardan ve oynanan oyundan da memnunum. Modumuzu düşürmeden, kararlı ve istekli şekilde yolumuza devam edeceğiz. Şampiyon olacağız ve bunu hep birlikte başaracağız” dedi.

Kaynak: MUHAMMET ŞAHİNTAŞ