Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yeni atama kararları yayımlandı. Buna göre birçok dizi ve filmin senaristliğini ve yapımcılığını üstlenen Birol Güven, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürü oldu.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Batuhan Mumcu, konuyla paylaşım yaparak "Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle Sinema Genel Müdürü olarak atanan Birol Güven'i tebrik ediyor görevinde başarılar diliyorum. 

Türk sinema, dizi ve film sektörünün hem iç hem dış pazarda gelişmesine, tarihi, kültürel ve toplumsal değerlerimizin daha geniş kitlelere ulaşmasına önemli katkılarda bulunacağına inancım tamdır.

Görevi devreden değerli çalışma arkadaşım Erkin Yılmaz’a bugüne kadar profesyonelce yürüttüğü başarılı çalışmaları ve Türk sinema sektörünün gelişmesi yönündeki değerli katkıları için teşekkür ediyor, Telif Hakları Genel Müdürü olarak atandığı yeni görevinde muvaffakiyetler diliyorum. Bakanlığımıza ve sektörlerimize hayırlı olsun." ifadelerini kullandı. 

Selendi’de okul servisi kaza yaptı: 9 öğrenci yaralı Selendi’de okul servisi kaza yaptı: 9 öğrenci yaralı

HASTANEYE YATMAM LAZIM DEMİŞTİ!

Geçen aylarda Mesut Yar'ın sunduğu, NTV ekranlarında yayınlanan Zincirleme Reaksiyon'a konuk olan Güven, Mesut Yar'ın "Nomofobik misin?" sorusuna "Aşırı, ileri derecede nomofobiğim. Hastaneye yatmam lazım o seviyedeyim! Evden çıkıp arabaya kadar bile telefonsuz gitmedim! Telefonumu unuttum gibi bir an'ım yok! Birini aramaktan çok, ya bana ulaşamazlarsa diye bir endişem var. Birinin bana ihtiyacı olacak da ben orada olmayacağım korkum var!" itirafında bulunmuştu. 

(Nomofobi: Cep telefonundan bir şekilde mahrum kalma korkusu) 

Muhabir: DEMET SAROVA