"Turistik Diyarbakır Ekspresi" Diyarbakır'dan Ankara'ya uğurlandı "Turistik Diyarbakır Ekspresi" Diyarbakır'dan Ankara'ya uğurlandı

Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Kültürsem, 32 farklı branşta 6 bin 520 kişiye eğitim imkanı sağlayarak kültür ve sanatın yaygınlaşmasına katkı sundu. YKS, LGS ve Okuma-Yazma kursları ise 683 kursiyere ücretsiz eğitim fırsatı tanıdı. Sadece eğitim değil, aynı zamanda kültür ve sanat alanında da önemli adımlar atan Beylikdüzü Belediyesi, Barış ve Sevgi Buluşmaları, Heykel Sempozyumu, Klasik Müzik Günleri gibi 280 etkinlik düzenleyerek 139 bin 339 kişiyi bir araya getirdi.

9 BİN 680 SPORSEVER ETKİNLİKLERLE BİR ARAYA GELDİ

Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ise 2023 yılında Yaz-Kış Spor Okulları'nda 7 bin 725 kişiyi farklı spor branşlarıyla buluşturdu. Ayrıca, Yetişkin Spor Kursları'na katılan 7 bin 403 kişi, sağlıklı yaşam için sporun önemini keşfetti. Belediye, spor festivalleri, bisiklet turları ve turnuvalar düzenleyerek son bir yılda 9 bin 680 sporseveri çeşitli etkinliklerde bir araya getirdi.

Kaynak: YASEMİN COŞKUNÖZ