Trendyol Süper Lig’de tarihinin en kötü sezonlarından birini yaşayan Beşiktaş’ta Başkan Hasan Arat ve kurmayları transfer için harıl harıl çalışıyor.

Carvalho (1)-1

Juventus'tan Carlos Alcaraz açıklaması Juventus'tan Carlos Alcaraz açıklaması


İlk isim Real Betis’ten William Carvalho. Ancak bu futbolcunun Betis’ten aldığı 2.3 milyon Euro’yu Beşiktaş’tan talep etmesi ardından yönetim bekleme kararı aldı.

Grujic (1)

Bu gelişmenin ardından Teknik Direktör Fernando Santos’tan, Porto’da oynayan Marko Grujic tavsiyesi geldi. Portekiz ekibinde bu sezon istediği şansı bulamayan Sırp orta sahanın Beşiktaş’a gelmeye sıcak baktığı kaydedildi.

Ancak, Porto’nun oyuncuyu zorunlu satın alma opsiyonuyla vermek istemesinin görüşmelerde sorun çıkardığı da gelen haberler arasında. Grujic cephesinde ise Sırbistan ile EURO 2024’te direkt oynama sebebiyle Beşiktaş’ın teklifine ‘Evet’ dediği de kaydedildi.

Grujic’in satın alma opsiyonu ile alakalı pürüz giderilemezse, oyuncunun Avrupa’da piyasası olması sebebiyle Gedson modeli bir yöntem uygulanarak, sonraki satıştan yüzde 50 pay verilmesi konuşuluyor.

Allan (1)

6 numarada alternatif son isim ise Allan. BAE’de Al-Wahda forması giyen Brezilyalı önlibero, Arap yarımadasından ayrılmak için temsilcisine talebini iletti. Menajerler tarafından önerilen Allan’ın bonservisini alacakları karşılığında Beşiktaş’a transferi gündemde. Siyah-beyazlılar, Allan transferinde oyuncunun kulübüyle olan fesih görüşmelerini sonlandırmasının ardından maliyetsiz bir transfere yakın.  

Beşiktaş’ta stoperde uzun süredir görüşülen Aleksandar Dragoviç konusunda kulübü Kızılyıldız ile anlaşmanın yakın olduğu da kaydedildi.

Kaynak: GALİP ÖZTÜRK