Şehrin her kesimine dokunan, herkesin ihtiyacını gözeten, çağın gereksinimlerine uygun hizmetler sunmayı amaçlayan bir vizyonla hareket eden AK Parti Belediye Başkan Adayı Aziz Yenay, Küçükçekmece’nin geleceğine yönelik plan ve projelerini Gazete Yazıyor muhabirimiz Senay Güncavar’a anlattı.

Aziz Yeniay'ın öncelikli hedeflerinden biri, trafikten toplu taşıma sistemlerine kadar şehrin ulaşımını sürdürülebilir hale getirmek. Bunun yanı sıra, ailelerden engellilere, gençlerden yaşlılara kadar her kesimin ihtiyaçlarına odaklanarak kapsayıcı bir hizmet anlayışını benimsiyor. "İstihdamdan eğitime, sağlıktan ulaşıma kadar her alanda dezavantajlı grupların desteklenmesi ve yönetim süreçlerine katılımının sağlanması temel önceliğimiz" diyen Yeniay, toplumsal adalet ve eşitlik için mücadele edeceğini belirtiyor.

ÇEVREYE DUYARLI KENT

Küçükçekmece'nin kimliğine ve kültürel mirasına sahip çıkacaklarını ifade eden Yeniay, özgün mimarisi ve yeşil alanlarıyla dikkat çekecek bir kent oluşturacaklarını vurguladı. Ayrıca, doğal afetlere karşı dirençli bir yapılanma ve sürdürülebilir şehirleşme modelleriyle çevreye duyarlı bir kent oluşturmayı hedefliyor.
BUGÜNÜ DEĞİL YARINI DA DÜŞÜNMEK ZORUNDAYIZ
Yeniay'ın planları arasında yenilenebilir enerji, döngüsel ekonomi ve yeşil dönüşüm gibi alanlara yatırım yaparak çevreye ve ekonomiye katkıda bulunmak da bulunuyor. "Küçükçekmece'nin geleceği için sadece bugünü değil, yarını da düşünmek zorundayız. Bu doğrultuda, akıllı teknolojilerin ve modern yönetim yaklaşımlarının sunduğu imkanları en iyi şekilde değerlendireceğiz" diyen Yeniay, şehir planlamasında ve yönetiminde bütüncül ve entegre modellerin kullanılmasını öncelikli hedefleri arasında gösterdi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM

“Yeni bir yüzyılı planladık. Yeni bir bina yapmaktan değil, yeni bir yaşam alanı inşa etmekten bahsediyoruz. Refah seviyesi yüksek, güvenlik sorunu olmayan, hep birlikte yeni Küçükçekmece’yi inşa edeceğiz.”

TRAFİK ULAŞIM

“Ulaşım sorununu biliyoruz, çözümünü de biliyoruz. Gerçek belediyecilik; hayatı kolaylaştırmaktır. Hayatınızı kolaylaştıracak projelerimizle geliyoruz.”

GENÇLER, SİZ İSTEYİN BİZ GERÇEKLEŞTİRELİM

 “Tüketen değil, üreten, hayatın bir parçası olan, kendi ayakları üstünde duran, eğitimini alırken sosyal yaşamı, toplum gerçeklerini ıskalamayan bireyler olmanız için biz üzerimize düşen her şeyi yapağız. Sizin, heyecanınız, enerjiniz; bizim tecrübemiz, olanaklarımız birleşecek. Zamanınız, beceri, bilgi ve ekonomik kazanç olarak size geri dönecek. Gerçek belediyecilik; gençlerin enerjisini doğru, faydalı kaynaklara aktarabilmek, onların önünü açıp onları geleceği, gerçek hayata hazırlayabilmektir”

EMEĞİ NAKDE DÖNÜŞMEYEN KADIN KALMAYACAK

Üreten, becerilerini geliştiren, sosyal alanlarda var olmak, kendi ekonomisini belirlemek isteyen kadınlara imkân sağlamak, istihdam alanları oluşturmaktır. Sertifikalı kurslar, eğitim seminerleri meslek edindirme. Aldığınız eğitimler hobi olarak kalmayacak, sonuna kadar takip edeceğiz. Sizin elinizin işi, başkasının ihtiyacı. Üretenden almak, ihtiyacı olana ulaştırmak bizim işimiz. “Satın Alma Garantili” gibi pek çok projemiz hazır. Gündelik hayatınızda en iyi yaptığınız işi yapın, biz talibiz. Çalışmak sizden, istihdam gücü sağlamak bizden. İlçemizde, emeği nakde dönüşmeyen kadın kalmayacak.
Aziz Yeniay’ın Yeni Yüzyıl Küçükçekmece Projeleri

BİLİM KÜLTÜR SANAT VADİSİ

Bilim ve Teknoloji Kampüsü
İnovasyon ve Kuluçka Merkezleri
Deneyap ve Teknoloji Atölyeleri
Uluslararası Film Platoları
Ata Sporları Merkezi
Gençlik Akademisi
Yazılım, Robotik Kodlama ve Yapay Zekâ Merkezi
Türkiye Yüzyılı Parkı 

EĞİTİM

Matematik Köyü
Özel Eğitim ve Engelsiz Yaşam Merkezi
Engelsiz Tatil Köyü
Anaokulu ve Kreş
Genç Kart
Eğitime Tam Destek

KÜLTÜR-SANAT

Göl Festivali
Gençlik Festivali
Kitap Kafeler
Kültür ve Sanat Sokağı
Huzur Kafe / Mobil Kafe
Kahveci'm

GENÇLİK VE SPOR

Yaygın Spor Altyapısı ve Spor Kompleksleri
Su Sporları Merkezi
Spor Akademisi
Mahallelere Spor Tesisi
Yaz ve Kıs Spor Okulları
Gençlik Kampı

KENTSEL YAŞAM ALANI VE SÜRDÜRÜLEBİLİR ÇEVRE

SON DAKİKA| Yargıtay Başkanı yine seçilemedi! SON DAKİKA| Yargıtay Başkanı yine seçilemedi!

Kent Park
Kültür Park
Masal Köyü
Aile Kampı
Küçükçekmece Doğa Akademisi
Biyomimkri Tasarım Atölyesi

SOSYAL YAŞAM

Mahalle Konakları ve Taziye Evleri
Güngörmüşler Konağı
Kadın Kooperatifleri
Meslek ve Sanat Kursları (İstihdam Garantili)
Modern ve Kapalı Semt Pazarları
Can Dostlar Konukevi
Mobil Hayvan Hastanesi
Afet Bilinçlendirme ve Depreme Hazırlık

ULAŞIM, ERİŞİM, KENTSEL DÖNÜŞÜM 

Ulaşım Projeleri
Raylı Sistem Projeleri
Meydan, Otopark ve Rekreasyon Alanı Projeleri
Öncelikli Kentsel Dönüşüm Alanları

Kaynak: SENAY GÜNCAVAR