2. Abdülhamid'in 4. kuşak torunu olduğunu iddia eden Orhan Osmanoğlu’nun kızı Berna Sultan Osmanoğlu ve Yiğit Onur Kaya'nın düğününde çiftin nikah şahitlerinden biri olan eski Refah Partisi Milletvekili ve Yeni Akit yazarı Şevki Yılmaz, yaptığı konuşmada, “Osmanlı’yı süren soysuzları lanetliyorum” demiş ve sosyal medyaya yansıyan videoda, Yılmaz'ın, “Selanik'ten gelen dönmeleri, onlara destek verenleri kahr-ı perişan” diye beddua ettiği, diğerlerinin de "Amin" dediği görülmüştü.

P H O T O 2024 02 21 11 56 29

Düğünde Atatürk’e yapılan hakaretler sonrası Osmanoğlu ailesinden bir açıklama geldi. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:  "17.02.2024 tarihinde gerçekleşen bir düğün töreninde kaydedilen, düğüne konuk olan bazı kişilere ait, bizim de hiç tasvip etmediğimiz çeşitli görüntüler, haklı olarak kamuoyunda çeşitli tartışmalara ve tepkilere neden olmuştur.

Atatürk-25

Maalesef bu görüntülerdeki davranış ve ifadeler, Sultan İkinci Abdulhamid’in kızı Ayşe Sultan’ın torunları ve Osmanoğlu Ailesi'nin fertleri olarak bizlerin görüşüymüş gibi algılanmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’e karşı saygı sınırlarını aşan hiçbir görüş, yorum ve beyanı kabul etmediğimizi, aile mensupları olarak bu açıklamaları onaylamadığımızı, açık ve net bir biçimde ifade ediyoruz.

ATATURK9

Deprem sonrası heyelan yolu kapattı Deprem sonrası heyelan yolu kapattı

Bilakis bizler, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucularına, yasalarına ve kurumlarına gönülden bağlılık içerisinde bulunan, modern Türkiye’nin vatandaşı olmaktan gurur duyan, bunu tüm dünyada bulunduğu her ortam ve platformda dile getiren, milli kültürümüzü, muasır
medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmayı kendisine şiar edinmiş kişileriz. Bu vesileyle değerli kamuoyuna saygı ile duyururuz.

Osmanoğlu Ailesi Mensupları:
Mediha Nami Osmanoğlu Martinez Hernandez
Fethiye Nami Osmanoğlu Bory
Adile Nami Osmanoğlu Tars
Gülnur Nami Osmanoğlu Ragot
Ayten Nami Osmanoğlu Kunter
Roksan Kunter Özkan"

Muhabir: DEMET SAROVA