Arjantin'de seçimleri kazanmasını elektrikli testetre ile kutlayan Devlet Başkanı Javier Milei, sansasyonel açıklamalarıyla dikkat çekiyor. İsviçre'nin davos kentindeki Dünya Ekonomik Formu'na katılan Milei, yaptığı konuşmada, "Buradaki tüm iş adamlarına bir mesaj bırakmak istiyorum… sizler sosyal hayırseverlersiniz, sizler kahramansınız. Kimsenin sana hırsının ahlaka aykırı olduğunu söylemesine izin verme. Eğer para kazanıyorsanız, bunun nedeni daha iyi ürünü daha iyi fiyata sunmanızdır.” dedi.

Ev değil günah yuvası! Ev değil günah yuvası!

Sosyalizmi hedef alan ve ülkesi Arjantin'i ekonomik batağa sosyalizmin sürüklediğini savunan Milei, "Arjantin örneği, ne kadar zengin olursanız olun, doğal kaynaklar bakımından ne kadara sahip olursanız olun, ya da merkez bankasında kaç külçe altınınız olursa olsun, eğer önlemler alınırsa, bunun ampirik bir göstergesidir. Piyasaların serbest işleyişini, serbest rekabeti, serbest fiyat sistemlerini engellerseniz, ticareti engellerseniz, özel mülkiyete saldırırsanız olası tek kader yoksulluktur.” diyerek serbest girişim kapitalizmini savundu.

"KÜRESELCİLER BATI İÇİN TEHLİKE"

Küreselcilerin batı dünyası için tehlike olduğunu da söyleyen Devlet Başkanı Javier Milei, "Bugün size Batı dünyasının tehlikede olduğunu söylemek için buradayım. Ve tehlikede çünkü Batı’nın değerlerini savunması gerekenler, kaçınılmaz olarak sosyalizme ve dolayısıyla yoksulluğa yol açan bir dünya vizyonu tarafından tercih ediliyorlar” dedi. 

Javier Milei'nin konuşmasından en dikkat çeken kısım ise, "Devletin ilerlemesine teslim olmayın. Devlet çözüm değildir. Devletin kendisi problemdir. Bu hikayenin gerçek kahramanları sizlersiniz! Yaşasın özgürlük, s..tiklerim." demesi oldu.

Kaynak: HABER MERKEZİ