Ankara Simitçiler ve Pideciler Esnaf Odası Başkanı Savaş Delibaş, geçen hafta simit fiyatlarına yapılan zam kararının iptal edildiğini açıkladı. Delibaş, zam talebinin esnaftan geldiğini belirterek, "Cuma günü Ankara simidinin satış fiyatını 10 liradan 15 liraya çıkarmıştık. Ancak daha sonra yaptığımız değerlendirme sonucunda bu fiyatın yüksek olduğuna karar verdik. Bugünden itibaren zammı iptal ettik ve Ankara simidinin satış fiyatını 10 liradan devam ettireceğiz.

2023'te 30,3 milyar dolarlık rekor vergi öncesi kar açıkladı 2023'te 30,3 milyar dolarlık rekor vergi öncesi kar açıkladı

Gücümüz yettiğince bu fiyat üzerinde diretmeye çalışacağız." dedi. Delibaş, esnafın fedakarlık yaptığını ve desteklenmeleri halinde uzun süre zam yapmadan devam edebileceklerini söyledi. Ayrıca, esnafın kira maliyetlerinin farklılık gösterdiğine dikkat çekerek, taban-tavan fiyat uygulamasının faydalı olacağını ifade etti. Delibaş, bazı açıklamalarının yanlış anlaşıldığını belirterek, halktan özür diledi ve "Üzdüğümüz halkımızdan özür diliyoruz." şeklinde konuştu.

Kaynak: haber merkezi