Florida polisi, şüpheli bir seri katilin yakalandığını duyurmak için büyük bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısı için işaret dili tercümanı olduğunu söyleyen Derlyn Roberts adlı kadın görevlendirildi. Toplantı sırasında gayet ciddi, işini yapıyor gibi gözüken kadının, aslında uydurma hareketler yaptığı sonradan anlaşıldı. 

Derlyn Roberts'ın, farklı bir isim kullanarak basın toplantısına girdiği, dolandırıcılık suçlarından çok sayıda birçok kez hapis yattığı ortaya çıktı. ABD polisi, kadının basın toplantısından ve işaret dili tercümanı aradıklarından nasıl haberdar olduğunu asla çözemedi.

ANLAMSIZ SÖZLER TERCÜME ETTİ

Profesyonel çevirmenler, Deryl Roberts'ın hareketlerinden birkaçının anlamı olduğunu belirterek yaptığı çevirinin şu anlama geldiğini belirtti: "55 milyonu öldürün [anlaşılmıyor] lütfen [anlaşılmıyor] tutuklama öldürdü [anlaşılmıyor] iş okul iş dört bir öldür [anlaşılmıyor] üç yaşlı iki dört şimdi sormak isteyeceğim [anlaşılmıyor] gece iki kere."

Müslüman karşıtlığına sessiz kalması eleştirildi Müslüman karşıtlığına sessiz kalması eleştirildi

OLAY SONRASI TUTUKLANDI

Kadın, yaptığı sahtekarlık sonrası tutuklandı. 2017 yılında meydana gelen olay, sosyal medyada yeniden gündem oldu. Kulanıcılar, "İşaret dilini biliyor gibi davranarak polisi trolleyen bu kadını unutmatın" diyerek o anları defalarca kez paylaştı.
 

Kaynak: HABER MERKEZİ