Son dakika bilgilerine göre, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AK Parti) İstanbul Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı konusunda kulislerden yansıyan bilgiler, Aziz Yeniay'ın aday olarak gösterileceği yönünde. Daha önce Küçükçekmece Belediye Başkanlığı görevini üstlenen Yeniay'ın, bu kez tekrar aday gösterileceği iddia ediliyor.

TEBLİĞ EDİLMESİ BEKLENİYOR

SON DAKİKA I Google 28 çalışanının işine son verdi! SON DAKİKA I Google 28 çalışanının işine son verdi!

Gazete Yazıyor muhabirimiz Senay Güncavar, Aziz Yeniay'la yaptığı görüşme sonrasında durumu şöyle değerlendirdi: Aziz Yeniay, yaptığı görüşmeler sonucunda kendisine gelen bilgilerin de o yönde olduğunu ancak kendisine ulaşan henüz kesinleşmiş bir durum olmadığını ifade etti. Adaylık konusunda tebliğ edilmesini beklediğini belirten Yeniay, verilen görevde var gücüyle çalışmaya devam edeceğini ve siyasi sahalara kaldığı yerden geri dönüş yapacağını belirtti.

AK Parti'nin Küçükçekmece için aday belirleme süreci devam ederken, Aziz Yeniay'ın adaylığı, ilçe politikalarında deneyimli bir ismin öne çıkması olarak değerlendiriliyor.

SADECE BİR SİYASETÇİ DEĞİL HALKIN İÇİNDE BİR LİDER

Aziz Yeniay’ın Adalet ve Kalkınma Partisi'nin İstanbul Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı olarak belirlenmesi durumunda, halk nezdindeki olumlu imajı, başarılı projeleri ve insan odaklı yaklaşımıyla, Küçükçekmece’de geniş bir destek kitlesi bulması öngörülüyor. Küçükçekmece ilçesindeki Belediye Başkanlığı sürecinde elde ettiği başarılarıyla tanınan Yeniay, sadece bir siyasetçi değil, aynı zamanda halkın içinden bir lider olarak görülüyor.

Gazete Yazıyor olarak gelişmeleri yakından izleyerek AK Parti'nin Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı konusundaki son durumu öğrenmeye devam edeceğiz. Siyasetin değişken dinamikleri içinde, kulislerde konuşulanlar ne kadar gerçeği yansıtacak, hep birlikte göreceğiz.

AZİZ YENİAY KİMDİR?

İdareci, devlet adamı, belediye başkanı, sanayici, işadamı, Torunlar Holding bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi. 1963'te Malatya'da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı. Bir süre serbest mühendislik ve müteahhitlik yaptı.1992 yılında Güngören'den Meclis Üyesi seçildi, 1992 yılında Esenler, 1999 Yılında Zeytinburnu ilçelerinde meclis üyeliklerine devam etti. 1995-2009 yılları arasında 9 yıl süreyle İstanbul Büyük Şehir Belediyesi İmar Komisyonu Başkanlığı yaptı.

Aziz Yeniay, 2004 yılından Mart 2014 yerel seçimlerine kadar 2 dönem Küçükçekmece Belediye Başkanlığı görevlerini üstlendi. 2014 seçimlerinde aday olmayarak serbest çalışmaya başladı. Görev yaptığı sürelerde; planlı kentleşme, kentsel risklerin azaltılması, kent ve kentlilik bilinci, oluşturulması, yeşil binalar ve çevresel değerler, kentlerin bütüncül planlanması, kentsel dönüşüm projeleri, sürdürülebilir kentler ve kentsel yaşam alanında pek çok çalışmanın planlama, proje ve uygulanmasını yürüttü. Halen, Torunlar Holding bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak ilgili konularda çalışmalarına devam etmektedir. 
Aziz Yeniay, evli ve üç çocuk babasıdır.

Kaynak: SENAY GÜNCAVAR