THY’de milyonluk ballı maaşlar! THY’de milyonluk ballı maaşlar!

En çok merak edilenler arasında AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayının kim olduğu merak konusu oldu. Peki, AK Parti Malatya Büyükşehir Belediyesi başkan adayı kim oldu?

AK Parti tarafından gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığına Fatih eski belediye başkan yardımcısı Sami Er seçildi.

Fatih Belediye Başkan yardımcılığı yapan Sami Er, geniş bir belediyecilik deneyimine sahip bir isim olarak, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için AK Parti'nin güçlü adayı olarak seçimlere katılacak. Er'in kariyeri, belediyecilik alanındaki başarıları ve projelere katkıları, vatandaşlar tarafından dikkatle takip ediliyor.

SAMİ ER KİMDİR?

1963 yılında Malatya'da doğan Sami Er, eğitim hayatını memleketinde tamamladı ve Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nden 1989 yılında Makine Mühendisi olarak mezun oldu. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi'nde Kent Çalışmaları ve Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamladı.

1990-1992 yılları arasında MSB Diyarbakır İnşaat Emlak Daire Başkanlığı’nda Kontrol Mühendisi olarak askerlik vazifesini yerine getirdi. 1992-1993 yıllarında inşaat sektöründe şantiye Mühendisi olarak çalıştı. 1993 yılında İstanbul Bağcılar Belediyesi'nde mühendis olarak göreve başladı. Aynı belediyede sırasıyla şeflik, müdür yardımcılığı ve müdürlük olmak üzere çeşitli kademelerde görev yaptı.

Belediyecilikteki Kariyeri:

Sami Er, İstanbul Büyükçekmece Yakuplu Belediyesi'nde 2004-2005 yıllarında Fen, İmar ve Planlama Müdürlüğü görevini üstlendi. Ardından 2005-2008 yılları arasında İstanbul Fatih Belediyesi'nde İdari ve Mali İşler ile bazı Teknik Birimlerden sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. Bu dönemde HALKTAŞ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı da dahil olmak üzere çeşitli sorumluluklar üstlendi.

2008-2011 yılları arasında Malatya İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevini yürüttüğü dönemde, ESENLİK, MEGSAŞ ve MORMAŞ gibi kuruluşların yönetiminde bulundu. 2011-2014 yılları arasında İstanbul Üsküdar Belediyesi'nde Mali İşler ve Yatırımlardan sorumlu Teknik Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. 

TOKİ Başkan Yardımcılığı ve Projeler:

2014-2019 yılları arasında TOKİ Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Sami Er, Türkiye genelinde 200 binin üzerinde nitelikli konutun inşa edilmesi ve Millet Bahçeleri projesinin geliştirilmesinde önemli rol oynadı. Şehir planlama, yapı ve kent kültürü, geleneksel/yöresel mimari konularında uzmanlaşarak, Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde başarılı projelere imza attı.

Fatih Belediyesi Dönemi: 

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri'nden sonra Fatih Belediyesi Başkan Yardımcısı olarak göreve başlayan Sami Er, HALKTAŞ A.Ş ve EMİN A.Ş Yönetim Kurulu Başkanlıklarını sürdürdü. Aynı zamanda bazı vakıflarda Kurucu ve Mütevelli Heyeti üyelikleri bulunmaktadır. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Kaynak: SENAY GÜNCAVAR