Galatasaray’ın Kerem Aktürkoğlu ile 45+1’de Antalyaspor’a attığı ikinci gol çok tartışıldı. Yardımcı hakem golden sonra ofsayt bayrağı kaldırdı. Pozisyon şüphe uyandırınca VAR’a gidildi ve Yarı Otomatik Ofsayt Sistemi’ne bakıldı. Sisteme göre Antalyasporlu oyuncunun ofsaytı bozduğu ve Carlos Vinicius'un ofsaytta olmadığı görüldü, gol geçerli sayıldı.

TOROĞLU: BEN YARI OTOMATİK OFSAYT SİSTEMİ’NE İNANMIYORUM

Bu gol büyük tartışmalara yol açtı. Eski birçok hakem, “Pozisyon ofsayt gibi gözükse de Yarı Otomatik Ofsayt Sistemi’ne güvenmek zorundayız” dedi. Ancak sistemin güvenilir olmadığını savunanlardan da vardı. Erman Toroğlu, “Ben Yarı Otomatik Ofsayt Sistemi’ne inanmıyorum” dedi.

Gs1 (1)-3

Ronaldo'ya tarihi tazminat! Ronaldo Juventus'a açtığı davayı kazandı Ronaldo'ya tarihi tazminat! Ronaldo Juventus'a açtığı davayı kazandı

‘G.SARAY VE FENER HARİÇ TÜM TAKIMLAR LİGİMİZE MEZE YAPILMIŞTIR’

Ahmet Çakar ise olay bir iddia ortaya attı. Pozisyonun en az yarım metre ofsayt olduğunu savunan Çakar, “Dün gece bir kez daha görüldü ki Türk futbolu çürümüştür. Diğer bir deyimle G.Saray ve F.Bahçe hariç tüm takımlar ligimizde meze yapılmış ve figüran haline gelmişlerdir. 

Maç öncesi herkes son gelişen olaylar neticesinde Antalyaspor'un katledileceğini söylüyordu ve haklı çıktılar. Birinci devrenin son dakikalarında G.Saray bir gol atıyor. Yardımcı hakem ofsayt veriyor. Dakikalar geçiyor, VAR diyor ki 'Ofsayt yok, gol geçerli'. 

Gs2 (1)-2

‘GÖZ KARARIYLA BİLE PARALELLER ÇEKTİĞİMİZDE YARIM METRE OFSAYT’


Kesinlikle bu işte bir manipülasyon var. Ya VAR operatörü, Torreira pası vermeden önce düğmeye basıyor ya da simülasyona her şey yanlış yükleniyor. Sözüm ona 'Sol bek ofsaytı bozuyor' diyorlar. Saha çizgilerine göz kararıyla bile paralelleri çektiğimizde, Vinicius en az yarım metre ofsayt. İnanılır gibi değil" dedi.

‘‘HAKEMLER BU YAPTIKLARIYLA HALKI KİN VE NEFRETE SÜRÜKLÜYORLAR’


Sinan Engin de Ahmet Çakar’la aynı görüşteydi. Engin, "45 yıldır hiç bu kadar utanılacak hatalara denk gelmedim. Bu hatalar Türkiye'yi farklı bir yere götürüyor. Hakemler bu yaptıklarıyla halkı kin ve nefrete sürüklüyorlar. Bu hakemlerle bu lig bitmez. Ben yarı otomatik ofsayt sistemine de inanmıyorum. 

Türk futbolunu uçuruma sürüklüyorlar. Beşiktaş - Galatasaray derbisine adam gibi bir hakem atayın. Bu yaşanılanlar henüz fragman daha kötülerini de göreceğiz. Eğer şampiyonluk Rams Park'a kalırsa özel yabancı hakem getireceksin! Bu Türk hakemleriyle o derbiyi bitiremezsin!" diye konuştu.

Muhabir: MUHAMMET ŞAHİNTAŞ