İngiltere’nin Sussex şehrinde, öldükten yedi hafta sonra, içi çöp dolu bir market poşetinde, terk edilmiş bir ahırda bulunan bebek cesedi ülkeyi ayağa kaldırdı.

Cinsiyeti kız olduğu öğrenilen bebeğin ailesinin diğer dört çocuğu devlet kontrolü altında…

Diğer dört çocuğu devlet kontrolü altında bulunan Victoria adlı bebeğin annesi Marten (36) ve Gordon (49), bebeklerini devlete vermemek için ölümüne neden oldular.

Adsız Tasarım 2024 01 26T101107.005

Savcı Tom Little KC, Marten'ın tutuklanmasının ardından "Diğer çocukları alındıktan sonra polisin onu bulup bebeğini almasını istemiyordu” diye konuştu.

Geçen yıl 5 Ocak'ta Manchester yakınlarında bir yol üstünde yanmış bir araçta plasenta bulunmasının ardından ülke çapında arama başlatılmıştı.

Bebek, yedi hafta sonra, çöp dolu bir alışveriş poşeti içinde Sussex'te South Downs'daki bir ahırda ölü bulundu.

New York metrosu suç yuvası oldu New York metrosu suç yuvası oldu

Savcı Little, bebeğin ölmeden önce uzun süre bu poşette taşındığını düşündüklerini söyledi.

İngiliz vatandaşı Marten ve Gordon, ağır ihmal nedeniyle ölüme neden olmaktan, çocuğun doğumunu gizlemekten, 16 yaş altındaki bir kişiye zulmetmekten, kanunların uygulanmasını geciktirmekten yargılanıyorlar. Çift suçlamaları reddediyor.

Savcı Little, davayı açarken annesinin “sorumsuz ve aşırı ihmalkâr” tavrı olmasaydı bebeğin hâlâ hayatta olacağını” söyledi.

Çiftin diğer 4 çocuğu Ocak 2022’de devlet kontrolü altına alınmış, anne Marten bundan kısa bir süre sonra yeniden hamile kalmıştı.

Anne Marten, tutuklandıktan sonra polise verdiği ifadesinde televizyonda kendilerini görünce tanındıklarını ve kalacak yerleri olmadığını düşündüklerini söyledi. Marten, kalacak güvenli bir yer bulana kadar kaçtıklarını anlattı.

Savcı Little, zorlu kış şartlarında bebeği sıcak bir ortam, yiyecek gibi her şeyden mahrum bırakarak kaçmalarının ağır bir ihmal olduğunu vurguladı.

Bebeğin cesedine çift yakalandıktan sonra ulaşıldı.

Anne Marten, bebeğinin ölümünün kucağında uyurken farkında olmadan üstüne yattığı için meydana geldiğini öne sürüyor.

Marten’in bebeği öldükten sonra yakmayı düşündükleri, bu amaçla benzin bulundurdukları ifadesiyse duyanları şok etti.

Kaynak: ERCAN ÇANKAYA