İlçeye yeni parklar ve yaşam alanları kazandırmak için çalışmalarını sürdüren Beylikdüzü Belediyesi, “12 Günde 32 Proje” sloganıyla başlattığı açılışlar serisine Gürpınar 100. Yıl Kent Ormanı ve 20 parkın açılışı ile başladı. 5 yılda toplamda 252 projeyi hayata geçirdiklerini belirten Başkan Çalık, Gürpınar 100. Yıl Kent Ormanı’nın ise yıllardır atıl ve metruk durumda olduğunun altını çizerek, böyle bir alanı yaşam alanına dönüştürüp ilçeye kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

BEN BU KENTİ 95 SANTİMDEN BAKARAK TASARLIYORUM

Murat Çalık, Beylikdüzü'nde 20 gün sürecek olan yeni açılışlar serisiyle, kentin altyapısına ve yaşam kalitesine katkıda bulunacak yeni tesislerin müjdesini verdi. Bu açılışlarla birlikte, kültür, spor, bilim, sanat ve çevre koruma gibi alanlarda projelerin hayata geçirileceğini vurguladı. Çocukların ve ailelerinin geleceğinin önemine dikkat çeken Başkan, kenti 95 santimlik bir çocuğun bakış açısından tasarladığını ve yeşil alanların, parkların, yaşam alanlarının artırılmasının önemini vurguladı. 

5 YILDA TAM 1 MİLYON METREKARE YENİ YEŞİL ALAN KAZANDIRDIK

Havaların ısınmasıyla duvar boyalarına talep artmaya başladı Havaların ısınmasıyla duvar boyalarına talep artmaya başladı

Gürpınar 100 Yıl Kent Ormanı'nın yeniden düzenlenmesiyle ilgili olarak, eski halinin terkedilmiş bir durumda olduğunu belirterek, 26 bin metrekarelik alana yeni bir yaşam alanı kazandırıldığını açıkladı. Yeşil alanların artırılmasına vurgu yaparak, son 5 yılda 1 milyon metrekarelik yeşil alanın Beylikdüzü'ne kazandırıldığını ifade etti.

ANTİDEPRESAN KULLANIMI AZALACAK

Başkan Çalık, halkın mutluluğunu artırmayı hedeflediklerini ve parkların insanların psikolojisine olumlu etki yaptığını söyledi. Antidepresan kullanımını azaltmayı amaçladıklarını belirterek, her yeni parkla birlikte Beylikdüzü'nde mutluluğun arttığını dile getirdi. Başkan Çalık, yapılan çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ederken, halkı açılışlara katılmaya ve yeni parklarda vakit geçirmeye davet etti.

Kaynak: YASEMİN COŞKUNÖZ