TİAK TV İzleyici Ölçüm Paneli verilerine göre 2023 yılında en çok hangi kanalın izlendiği belirlendi.  Tüm Gün ve Prime - Time’da geçtiğimiz yılın en çok izlenen kanalları listesini gazeteci-müzisyen Sina Koloğlu derledi. 

Açık kanallarda Tüm Günde sıralama şu şekilde;

Erdal Beşikçioğlu kendisini destekleyen Batman'i uyardı: "Akıllı ol la!" Erdal Beşikçioğlu kendisini destekleyen Batman'i uyardı: "Akıllı ol la!"

atv birinci, Kanal D ikinci, Show TV 3’ncü, Fox TV 4’üncü, Star TV 5’inci oldu. TV 8 6’ncı ve TRT 7’nci sırada yer aldı.
En çok izlenen zaman diliminde (Prime – Time) ise sıralama değişiyor. Atv yine birinci çıkıyor. İkinci sırada TRT var. TV 8 üçüncü, Kanal D 4’üncü, Fox 5’inci, Star TV 6’ncı ve Show TV 7’nci sırada. 


 

15 haber kanalının sıralamasında Tüm Gün’de durum şu şekilde; 
TRT Haber birinci, CNN Türk ikinci, Halk TV üçüncü, A Haber 4’üncü, Habertürk 5’inci sırada. En eski haber kanalı NTV ise 6’ncı sırada. Sözcü TV yeni yayına başlamasına karşın 7’nci sırada yer buluyor. Prime – Time’da ise durum şöyle; TRT Haber ilk sırada. Onu küçük bir farkla CNN Türk izliyor. A Haber 3’üncü sırada. Halk TV 4’üncü hemen arkasıdan, Habertürk geliyor. NTV 6’ncı sırada. Bir sürpriz TGRT 7’nci sırada. Sözcü TV 8’inciliği almış. Tele1 dokuzuncu ve Ülke TV ile Haber Global onunculuğu paylaşmış.

Kaynak: Haber Merkezi